" شما را از دنیا  برحذر میدارم،زیرا که خانه ایست ناپایدار و جایی نیست که انسان قرار و آسایش داشته باشد.

هر چه در دنیا جمع شود از بین می رود.

در خانه ی ویران شدنی ،خیری نخواهد بود و عمری که چون آذوقه خورده می شود و تمام می گردد چه ارزشی دارد و روزهای زندگانی که مانند راه پیمودن مسافر سپری می شود چه لطفی دارد؟!

نه به همدیگر کمک می کنید و نه خیرخواه همدیگر هستید.نه به یکدیگر چیزی می بخشید و نه با هم پیوند دوستی برقرار می سازید.

*-

این چه حسابی است که به کم دنیا که به دست می آورید خوشحال می شوید،ولی وقتی چیزهای فراوانی از آخرت از دستتان می رود اندوهناک نمی گردید؟! "

حضرت علی (ع) می فرمایند: هر چیزی که خداوند یکتا از تون به عنوان برترین مخلوقات خواسته رو انجام بدهید تا شاید اینگونه حقی که به گردنتان هست را به جا بیاورید.

-چحوری دلشون میاد گرون فروشی کنن؟ احتکار کنن ؟ مگه خودشون زن و بچه ندارن ؟ یا پدر و مادر یا اصلا خواهر و برادر و یه کس و کاری که دلشون به حالش بسوزه ؟

جواب میده : جاشون نیستم که بدونم.

- لازم نیست جاشون باشی فقط کافیه انسان باشیم تا بدونیم نباید اینکارو به هیچ عنوان انجام داد.

شاید آب خوش از گلوشون پایین بره.

شاید شبها سر راحت روی بالشت بذارن

شاید عین خیالشون هم نباشه.

اما        اما         اما

بی شک همه این آدمها که بویی از شرافت و انسانیت نبردن روزی فرشته مرگ رو ملاقات خواهند کرد.

روزی که دیر شده.

خیلی دیر.

روزی که طعم تلخ بدی بیشتر از هر بار دیگه ای بهشون فشار میاره و دستشون از انجام هرگونه اصلاحی کوتاهه.

من اون دنیا رو قبول دارم.

راستش هنوز برام این سواله که : هدف خلقت انسان دقیقا چی بوده ؟! و همچنان به نتیجه ای نرسیدم.

اما خدا رو باهمه اعضا و جوارحم قبول دارم.

قطعا خودش رو تو زندگی همه ما ها نشون داده.

خیلی ها ندیدنش  و خیلی ها هم دیدنش.

هر روز می بیننش ،باهاش مثه یه دوست حرف میزنن ،

معاشرت می کنن

درد ودل میکنن

قهر میکنن

دعوا می کنن

اما اول و آخرش بیخ ریش همدیگه اند و همه جوره هم رو میخواهند.

#خدابامنه

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دستگاه اوزون زن استخر تفریحی مصطفي يوسفي Amy دفترچه خاطرات زندگی مشترک ما بیمه درمان طراحی سایت و ساخت سایت بهینه سازی شده دارکوب netchinaa.parsablog.com